UkraineSlovakia.sk

Супровідний лист важливіший, ніж здається. Переконайте роботодавця, чому він має обрати саме вас.

Обсяг статті

Що таке супровідний лист?

Мотиваційний або супровідний лист – це додатковий документ, який ви можете додати до свого резюме при подачі заявки на роботу.

Мета цього листа — показати, чому саме ви підходите на цю посаду. Сьогодні вибір відповідного кандидата приймається на основі супровідного листа. Не забувайте, що, ймовірно, його читатиме ваш майбутній безпосередній керівник.

Основні правила написання

Супровідний лист складається за визначеною формою, адресується контактній особі або безпосередньо роботодавцю. Здебільшого це одна сторінка формату А4.

Не пишіть текст одним довгим безперервним блоком. Супровідний лист – це не роман. Тому розділіть його на коротші, легкі для читання абзаци.

Ретельно перевіряйте текст перш ніж надсилати. Якщо можливо, дайте прочитати його іншій людині, яка може помітити те, що ви пропустили. Найпоширеніші помилки

  • Механічні помилки – пропущена буква, пропущені діакритичні знаки (пом’якшення та подовження).
  • Граматичні помилки – неправильне написання «i-y» в словах, неправильний порядок слів, неправильні відмінювання та часи.
  • Фрази – неправильно сформульовані фрази або, у випадку тексту іноземною мовою, неправильний дослівний переклад з рідної мови.

Адаптуйте зміст до вакансії

Текст повинен чітко описувати ваші професійні та особисті якості.

Для кожної пропозиції адаптуйте супровідний лист відповідно до вимог роботодавця і переконайте його в тому, що ви – один з фаворитів. Якщо ви подаєте заявку на кілька вакансій, переконайтеся, що кожен супровідний лист адаптований до конкретної пропозиції. Ніколи не надсилайте однаковий супровідний лист усім роботодавцям.

Описуйте тільки те, що дійсно може зацікавити роботодавця у зв’язку з пропонованою роботою.

Наприклад, якщо ви претендуєте на посаду адміністратора, ваш майбутній роботодавець буде більше зацікавлений у вашому досвіді роботи на подібних посадах, ніж у вирощуванні рослин або допомозі в будівництві будинку.

Ви також можете показати, що вже щось знаєте про компанію, застосувати свої знання безпосередньо щодо посади та підвищити свої шанси. Будьте здорово впевненими в собі та не бійтеся продати себе.

Структура тексту

Під час написання супровідного листа буде корисно, якщо ви заздалегідь складете його план. Кожен супровідний лист повинен містити наступні розділи:

  • Заголовок – тут ви можете ввести контактні дані (ім’я, прізвище, адресу, телефон, електронну пошту).
  • Звернення до адресата – якщо в оголошенні згадується ім’я контактної особи, ви можете адресувати супровідний лист безпосередньо їй/йому, в іншому випадку звертайтеся до читача “Шановний пане/пані”.
  • Причини, чому ви хочете працювати в компанії – висловіть свою мотивацію працювати на роботодавця. Ви можете знайти інформацію на сайті компанії або стежити за їхніми соціальними мережами.
  • Попередні кар’єрні досягнення – не бійтеся похвалитися та підсумувати свої кар’єрні досягнення, які мають відношення до пропонованої посади.
  • Навички та здібності – вони зроблять вас більш привабливим кандидатом на посаду.
  • Подяка
  • Місце, дата та ваш підпис

Зразок супровідного листа

Якщо ви не знаєте, як написати супровідний лист, в Інтернеті є зразки, які ви можете завантажити та адаптувати до своїх потреб. Наприклад, ось тут:

Наступні статті

Як перетнути кордон з України до Словаччини? Перелік пунктів перетину кордону та доступних послуг.

Центр допомоги. Місце, де вам допоможуть зорієнтуватися в житті в Словаччині.

Умови в’їзду до Словаччини. Візи, подорожі з дітьми, домашні тварини та заходи проти COVID-19.

Часті запитання. Відповідаємо на запитання, які проживають або збираються приїхати до Словаччини.

Карта постачальників послуг