П'ять фактів про компанію Shell
Заснування Shell:
магазин, мушлі й... нафта!
Royal Dutch Shell — одна з найбільших компаній світу у сфері енергетики й нафтохімічної промисловості. Компанія була заснована далекого 1907 року, однак її історія значно давніша: 1833-го в Лондоні родина Семюелів відкрила невеличкий магазинчик із продажу різноманітних дрібничок, оздоблених морськими мушлями, які доставлялися з Далекого Сходу. Згодом господар вирішив разом із мушлями постачати й нафту, попит на яку в ті часи стрімко зростав. Так виникла назва компанії – Shell, що в перекладі з англійської означає «мушля».

Справу батька продовжили сини, які з 1878 року почали доставляти нафтопродукти вже по всьому світу. Щоби протистояти головному конкуренту – американській компанії Standard Oil, – 23 квітня 1907 року Shell об'єдналася з нідерландською компанією Royal Dutch зі штаб-квартирами в Лондоні та Гаазі. Відтоді це офіційний день народження Royal Dutch Shell.
Shell – це міжнародна компанія, яка займається розвідкою, видобутком, переробкою і збутом нафти, природного газу, а також виробництвом хімічних речовин, забезпечуючи людей кращим і комфортнішим життям. Нині компанія успішно працює у понад 70 країнах і робить усе, щоб її технології відповідали сучасним запитам суспільства й вирішували глобальні екологічні проблеми.
Shell в Україні: розвиток і успіх
Shell Retail вийшла на український ринок 2007 року. Сьогодні мережа АЗС під брендом Shell Ukraine входить до кластеру Центральної та Східної Європи Shell Downstream.

Нині мережа нараховує 132 станції у 20 областях країни. А працює у Shell в Україні близько 1500 осіб.

Компанія реалізовує високоякісні нафтопродукти, включно з пальним Shell V-Power, дизельним пальним та зрідженим нафтовим газом (ЗНГ), а також широкий асортимент супутніх товарів, смачну їжу та напої. Крім цього, Shell надає послуги водіям електромобілів, адже популярність цього транспорту стрімко зростає. У 2019 році на своїх АЗС в Україні Shell встановила чотири швидкісні електрозарядні модулі.
Гендерна рівність, інклюзивність та різноманіття — підвалини корпоративної культури Shell
Безпека й соціальна відповідальність — ключові принципи діяльності Shell. Основними цінностями, які компанія сповідує вже майже дві сотні років, є доброчесність, порядність та повага до людей. Тому Shell прагне залучати й розвивати людський потенціал незалежно від статі, етнічної приналежності, віросповідання тощо. Це сприяє створенню такої корпоративної культури, де кожен відчуває повагу та власну цінність.
Світлана Тищенко
Директор департаменту управління персоналом компанії
«Ми маємо команду справжніх професіоналів, які своїм прикладом забезпечують подальше поширення цінностей компанії. У нас у Shell відсутні будь-які упередження щодо статі чи віку майбутніх співробітників. Оплата праці формується відповідно до результатів роботи, а не за гендерною ознакою. Ми надаємо рівні можливості жінкам і чоловікам проявити себе в досить специфічному енергетичному бізнесі ритейл, дотримуючись нашої політики Різноманіття та Інклюзивності. Така культура відкритості, рівності й турботи про співробітників сприяє кращій взаємодії всередині команди».
Бренд теж має тривалу історію!
Жовто-червона морська мушля — один із найупізнаваніших логотипів Shell серед усіх компаній енергетичного бізнесу. Спочатку логотип створили у чорно-білому кольорі: такий дизайн і зареєстрували у 1900 році. А згодом було розроблено відому донині колірну гаму. Є припущення, чому логотип став жовто-червоним: саме ці кольори в ті далекі часи використовувались у морській сигналізації.

1930 року логотип Shell отримав ім'я Pecten (із латинської «гребінець»), його почали розміщувати на вивісках і транспортних засобах. А вже 1948-го ця назва логотипу стала офіційною. На початку 1990-х років на зображенні використали тепліші відтінки жовтого й червоного, щоб пом'якшити сприйняття бренду та надати йому більшої привабливості. Саме ця тональність кольорів збереглася й на сучасному лого.
2015 року з'явився й звуковий логотип – оркестрова партитура Sound of Shell — мелодія, яка швидко стала так само впізнавана для клієнтів, як і логотип Pecten.
Соціальна відповідальність і сталий розвиток у Shell
Як соціально відповідальна компанія, ще на початку карантину Shell передала 5000 захисних масок двом столичним лікарням. А у травні в партнерстві з Благодійним фондом «Життєлюб» закупила 2550 продуктових наборів для людей похилого віку.

За підрахунками компанії, загальний міжнародний внесок Shell у подолання пандемії та її наслідків у світі становить понад 30 млн дол. США.

Потурбувалася компанія й про своїх працівників та клієнтів: узявши до уваги світовий досвід групи компаній Shell у боротьбі з поширенням COVID-19, першою в Україні обладнала всю свою мережу АЗС захисними екранами Plexi.

Сталий розвиток — невід'ємна частина бізнес-діяльності Shell. Компанія має на меті до 2050 року (або й раніше) стати енергетичним бізнесом із нульовими викидами, що враховує екологічні потреби суспільства.

Ми працюватимемо в таких трьох напрямах.

По-перше, зведення до нуля всіх викидів від виробництва нашої продукції.

По-друге, зменшення вмісту вуглецю в усіх енергоносіях, які ми продаємо, наприклад, за рахунок продажу більшої їх кількості із малим вмістом вуглецю або й без нього (зокрема, відновлюваної енергії, біопалива та водню).

По-третє, як бізнес, що постачає енергію, ми співпрацюватимемо із секторами, які найактивніше споживають енергію, як-от авіація, сухопутні та морські перевезення. Ми допоможемо їм знайти власні рішення щодо досягнення нульових викидів.

Становлення бізнесу з нульовими відходами – це величезний шлях. Поточні бізнес-плани компанії не сприяють досягненню того, що ми прагнемо. Саме тому з часом ми докорінно їх змінюватимемо, адже потреби та вподобання наших клієнтів і суспільства загалом теж змінюються.

Нині Shell визначила для себе три Цілі Сталого Розвитку (ЦСР) ООН, які є надзвичайно важливими для ведення діяльності на міжнародному та локальному рівнях:
ЦСР 13: Боротьба зі зміною клімату;
ЦСР 8: Гідна праця та економічне зростання;
ЦСР 7: Доступна та чиста енергія.

За словами Петера Керекдярто, генерального директора Shell Retail в Україні, компанія вже почала розробку Плану сталого розвитку відповідно до прагнень та очікувань глобального концерну.
Петер Керекдярто
Генеральний директор Shell Retail в Україні
«Сталий розвиток для Shell означає забезпечення людства чистішими видами енергії, оскільки попит на їх споживання у світі постійно зростає.

В Україні наш План сталого розвитку інтегрований у бізнес-діяльність на трьох рівнях:

1) ведення безпечного, ефективного та відповідального бізнесу;
2) створення більш сталого енергетичного майбутнього для наших клієнтів;
3) сприяння позитивним змінам у суспільстві для широкої громадськості й місцевих громад».