|
|
421681
|
ti20-08 2019
|
18:30
|
|
|
Benløsehallen
|
|
Nyråd / Langebæk Alliancen (2)
2
|
|
422954
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Tølløse Stadion
|
UHT
|
|
|
|
422955
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
XL byg P.W. Wulff arena
|
|
|
|
|
422956
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Kværkeby Stadion
|
UHT
|
|
|
422957
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
NyBolig Park
|
|
|
|
422958
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Rishøj Stadion
|
|
|
|
|
422959
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Karsemosegård
|
|
|
|
422960
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Espelundens Idrætsanlæg
|
|
|
|
422961
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Ejby Stadion
|
|
|
|
422962
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Annisse Stadion
|
|
|
|
|
422964
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Måløv Idrætspark
|
|
|
|
422965
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
423029
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
|
|
423030
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Glostrup Idrætspark
|
|
|
|
423031
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Gryden
|
UHT
|
Slagslunde-Ganløse IF (2)
UHT
|
|
423032
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Humlebæk Stadion
|
|
|
|
423033
|
on21-08 2019
|
18:30
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
|
422963
|
to29-08 2019
|
18:30
|
|
|
Hillerød Stadion
|
|
|
|
|
761239
|
to12-09 2019
|
19:00
|
|
|
Ringsted Stadion
|
|
|
|
761388
|
ti17-09 2019
|
18:30
|
|
|
Birkerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
761251
|
on18-09 2019
|
17:30
|
|
|
B1903
|
|
|
|
761255
|
on18-09 2019
|
18:00
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
761256
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
|
|
|
|
761364
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Solrød Idrætscenter kunstgræs
|
|
|
|
761384
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Helsinge Stadion Kunstgræs
|
|
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2)
7
|
|
761385
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Glostrup Idrætspark
|
|
|
|
761253
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Sorø Stadion, Kunstgræs
|
|
|
|
761254
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Skævinge Kunst
|
UHT
|
|
|
761387
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Humlebæk Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
761169
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Tølløse Kunstgræsbane
|
HHT
|
|
|
761170
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Borup Stadion, kunstgræs
|
|
|
|
761241
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
NyBolig Park - Kunstgræs
|
|
|
|
761250
|
on18-09 2019
|
18:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
KFUM BK, Roskilde (Øst 1)
0
|
|
761252
|
on18-09 2019
|
19:00
|
|
|
Himmelev Idrætspark
|
|
|
|
761386
|
on18-09 2019
|
19:15
|
|
|
Gryden kunstgræs
|
|
Slagslunde-Ganløse IF (2)
0
|
|
761166
|
on25-09 2019
|
19:00
|
|
|
Ringsted Stadion Kunstgræs
|
|
B 1908-Fremad Amager (Øst 1)
2
|
|
|
264258
|
ti01-10 2019
|
19:30
|
|
|
Frederiksberg IP, kunst
|
|
|
|
264259
|
on02-10 2019
|
18:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
|
|
|
|
264268
|
on02-10 2019
|
18:00
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
264257
|
on02-10 2019
|
18:45
|
|
|
Nykøbing FC
|
|
|
|
264267
|
on02-10 2019
|
19:00
|
|
|
Allerød Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
264255
|
on02-10 2019
|
19:00
|
|
|
Stadion Vest Kunstgræs
|
|
|
|
264256
|
on02-10 2019
|
19:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
B 1908-Fremad Amager (Øst 1)
1
|
|
264261
|
on02-10 2019
|
19:30
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
|
264269
|
ti08-10 2019
|
18:45
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
264265
|
ti08-10 2019
|
19:00
|
|
|
Skævinge Kunst
|
|
|
|
264262
|
ti08-10 2019
|
20:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
264263
|
ti08-10 2019
|
20:00
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
264264
|
on09-10 2019
|
20:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
264270
|
to10-10 2019
|
19:05
|
|
|
Kunst, Vanløse I P
|
|
|
|
264266
|
to10-10 2019
|
20:00
|
|
|
Frederikssund Stadion Kunstgræs
|
|
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2)
1
|
|
264260
|
ti22-10 2019
|
18:30
|
|
|
NyBolig Park - Kunstgræs
|
|
|
|
|
835551
|
ti29-10 2019
|
18:30
|
|
|
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
|
|
|
|
835548
|
ti29-10 2019
|
19:00
|
|
|
Slagelse Stadion Kunst
|
|
|
|
835550
|
ti29-10 2019
|
19:00
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
|
|
835549
|
on30-10 2019
|
19:00
|
|
|
Zoo Banen (11 mands kunst)
|
|
|
|
835552
|
on30-10 2019
|
19:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
|
|
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2)
0
|
|
835554
|
on30-10 2019
|
19:15
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
835553
|
on30-10 2019
|
19:30
|
|
|
Kunst, B93
|
|
|
|
835555
|
to31-10 2019
|
19:05
|
|
|
Kunst, Vanløse I P
|
|
|
|
|
771941
|
fr19-06 2020
|
18:30
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
771939
|
lø20-06 2020
|
12:00
|
|
|
Hvidovre IF's baner
|
|
|
|
771940
|
sø21-06 2020
|
12:00
|
|
|
Nykøbing FC
|
|
|
|
771938
|
ma10-08 2020
|
19:00
|
|
|
Farum Park Kunstgræs
|
|
|
|
|
113710
|
on26-08 2020
|
18:30
|
|
|
Lollands Bank Park
|
|
|
|
113711
|
on26-08 2020
|
18:30
|
|
|
Brøndby Stadion
|
|
|
|
|
373312
|
ti15-09 2020
|
20:00
|
|
|
Tingbjerg Idrætspark
|
|
|
Læs mere her om spilleberettigelse i ungdomspokalen 19/20
Praktisk information om fodboldens Corona-regler
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 19. august – 22. august (uge 34)
2. runde – 16. – 19. september (uge 38)
3. runde – 28. oktober - 31. oktober (uge 44)
4. runde – 22. - 28. juni (uge 25) (1/4 finaler)
5. runde – 24. - 27. august (uge 35) (semifinaler)
Finale – 15. september, kl. 2000, Tingbjerg IP, Opvisning
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion