Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30. jun 2020
18:00
Copenfalster FF (S4)
Bk. Sommersol (S4)
UHT
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
18:00
Bk. Heimdal (S3)
1
Bk. Skjold (KS)
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
18:00
Bk. Olympia 1921 (S4)
4
Bk. Vestia (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
18:00
Dankurd IF (S5)
Amalie (S3)
UMH
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
18:00
Egedal Boldklub (S4)
0
VLI (S2)
1
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
20:00
Pan Fodbold (S5)
3
RPIF (S5)
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
20:00
FC Ludo (S3)
Jægersborg Bk. (S1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
30. jun 2020
20:00
FC Siv (S5)
FC Sunshine (S4)
HHT
|
|||||||||||||||||||
01. jul 2020
18:00
Sundby KFUM (S5)
0
Østerbro IF (S1)
7
|
|||||||||||||||||||
01. jul 2020
18:00
FC ESPM (S4)
6
B.1960 (S3)
1
|
|||||||||||||||||||
01. jul 2020
18:00
Amager FF (S2)
1
FK Prespa (S1)
6
|
|||||||||||||||||||
01. jul 2020
19:00
F.C. Babylon (S4)
Nørrebro United (S2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
01. jul 2020
20:00
Hajduk SPuL (S5)
0
Rødovre (S2)
7
|
|||||||||||||||||||
01. jul 2020
20:15
Amandas Sønner (S5)
1
Copenhagen Celtic (S5)
4
|
|||||||||||||||||||
01. jul 2020
21:00
Argon FK (S5)
Bispebjerg Bk. (S1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
02. jul 2020
20:00
Copenhagen Calcio (S3)
IF Føroyar (S1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
29. jul 2020
18:30
Sundby Bk.
1
Fr.holm Sydhavnen
2
|
|||||||||||||||||||
03. aug 2020
18:00
Olympiakos København
1
Husum Bk.
6
|
|||||||||||||||||||
03. aug 2020
18:00
Uganda Danish Cranes
1
Valby Bk. (S3)
2
|
|||||||||||||||||||
04. aug 2020
18:00
KFB
0
FC Nordhavn
2
|
|||||||||||||||||||
04. aug 2020
18:00
Sporting 43
2
Bk. Hekla
3
|
|||||||||||||||||||
04. aug 2020
18:00
CIK
1
Jægersborg Bk. (S1)
7
|
|||||||||||||||||||
04. aug 2020
18:00
Copenhagen Calcio (S3)
Bk. Stefan
HHT
|
|||||||||||||||||||
04. aug 2020
18:00
Dankurd IF (S5)
0
PI Fodbold (KS)
10
|
|||||||||||||||||||
04. aug 2020
18:30
Bk. Olympia 1921 (S4)
1
Real l' Hôpital
3
|
|||||||||||||||||||
04. aug 2020
18:30
Bk. Pioneren
2
Sønderbro Fight (S2)
3
|
|||||||||||||||||||
04. aug 2020
19:30
FC Ryparken
0
Bk. Hellas
9
|
|||||||||||||||||||
04. aug 2020
20:00
Nøddealliancen
3
HB
0
|
|||||||||||||||||||
05. aug 2020
18:00
FC Culpa
2
FC Randoms (S2)
7
|
|||||||||||||||||||
05. aug 2020
18:00
ØKF
3
Kastrup Bk
2
|
|||||||||||||||||||
05. aug 2020
18:00
Pan Fodbold (S5)
0
FC Græsrødderne (KS)
13
|
|||||||||||||||||||
05. aug 2020
18:30
Copenfalster FF (S4)
3
Sunred Beach FC
0
|
|||||||||||||||||||
05. aug 2020
19:00
VLI (S2)
1
FB
7
|
|||||||||||||||||||
05. aug 2020
19:00
Nørrebro FF
0
Dragør Bk. (KS)
3
|
|||||||||||||||||||
05. aug 2020
20:00
Rikken FC (S4)
Rødovre (S2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
05. aug 2020
22:00
Oversidder
Vigerslev Bk.
|
|||||||||||||||||||
06. aug 2020
18:00
FC Nyhavn
1
CSC (S1)
2
|
|||||||||||||||||||
06. aug 2020
18:00
NFC
1
SC Amager
4
|
|||||||||||||||||||
06. aug 2020
18:30
FC Sunshine (S4)
FC Sunshine
HHT
|
|||||||||||||||||||
06. aug 2020
18:30
BK Fix
1
Bk. Skjold (KS)
4
|
|||||||||||||||||||
06. aug 2020
18:30
Nørrebro United (S2)
0
Bispebjerg Bk. (S1)
4
|
|||||||||||||||||||
06. aug 2020
19:00
FK Prespa (S1)
1
Østerbro IF (S1)
3
|
|||||||||||||||||||
06. aug 2020
20:00
Copenhagen Celtic (S5)
0
FC ESPM (S4)
3
|
|||||||||||||||||||
06. aug 2020
21:00
FC Silenus
0
CBS Sport
7
|
|||||||||||||||||||
07. aug 2020
18:30
Bk. Viktoria (S1)
5
FC Udfordringen
3
|
|||||||||||||||||||
10. aug 2020
20:00
Nøddealliancen
7
FC Randoms (S2)
8
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
18:00
Bk. Hellas
0
B 1908 (DS)
3
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
18:00
Fremad Valby (DS)
8
FC Nordhavn
1
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
18:00
Bk. Stefan
0
GVI (DS)
10
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
18:00
Rødovre (S2)
8
Vigerslev Bk.
0
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
18:00
FC Sunshine
1
Dragør Bk. (KS)
2
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
18:30
Jægersborg Bk. (S1)
1
PI Fodbold (KS)
2
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
18:30
Fr.holm Sydhavnen
1
Bk. Skjold (KS)
4
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
18:30
Bk. Hekla
0
KFUM (DS)
4
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
19:00
Bispebjerg Bk. (S1)
5
Tårnby FF
3
|
|||||||||||||||||||
11. aug 2020
20:00
Østerbro IF (S1)
0
FC Græsrødderne (KS)
2
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2020
18:00
Copenfalster FF (S4)
0
Valby Bk. (S3)
3
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2020
18:00
Sønderbro Fight (S2)
3
ØKF
2
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2020
18:00
SC Amager
1
Bk. Viktoria (S1)
3
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2020
18:30
Real l' Hôpital
0
FC ESPM (S4)
4
|
|||||||||||||||||||
12. aug 2020
19:00
FB
0
Union (DS)
4
|
|||||||||||||||||||
13. aug 2020
19:15
CBS Sport
1
AB Tårnby (2. div)
6
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2020
18:00
CSC (S1)
3
Husum Bk.
2
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2020
18:00
Fremad Valby (DS)
0
KFUM (DS)
1
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2020
18:00
Sønderbro Fight (S2)
2
Bispebjerg Bk. (S1)
3
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2020
19:30
Bk. Skjold (KS)
3
PI Fodbold (KS)
0
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2020
20:00
Valby Bk. (S3)
3
FC Græsrødderne (KS)
4
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:00
Rødovre (S2)
3
Bk. Viktoria (S1)
2
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:00
Union (DS)
2
AB Tårnby (2. div)
1
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:00
FC ESPM (S4)
2
CSC (S1)
1
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
18:30
Dragør Bk. (KS)
2
GVI (DS)
4
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2020
20:00
FC Randoms (S2)
0
B 1908 (DS)
2
|
Runderne afvikles således:
1. runde - 29. - 2. juli 2020 (uge 27)
2. runde - 3. - 9. august 2020 (uge 32)
3. runde - 10. - 13. august 2020 (uge 33)
4. runde - 24. - 27. august 2020 (uge 35)
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme".
Der er forlænget spilletid og evt. straffespark i tilfælde, hvor stillingen er uafgjort efter ordinær spilletid i henhold til DBUs propositioner for DBU Pokalen § 5.6.
Klubber fra Danmarksserien indtræder i pokalturneringens runde 3.
DBU København skal levere 9 hold til DBU